English | Українська

НА ПЕРЕДОВІЙ КОНФЛІКТУ ТА ПАНДЕМІЇ: МОМ СПРИЯЄ ПОКРАЩЕННЮ ГІГІЄНИ В МЕДИЧНИХ ТА СОЦІАЛЬНИХ УСТАНОВАХ НА СХОДІ

06 липня 2021 

Попри спад захворюваності на COVID-19 в Україні, поява нових штамів вірусу вимагає дотримання санітарно-гігієнічних умов, що залишається однією із  запорук ефективної боротьби з вірусом. У районах, постраждалих внаслідок конфлікту, медичні та соціальні заклади перебувають на передовій боротьби з COVID-19, допомагаючи найбільш уразливим особам впоратися з подвійним викликом, спричиненим восьмирічним конфліктом і далекосяжними наслідками пандемії.

Аби гарантувати кращий захист від COVID-19 мешканцям постраждалих від конфлікту районах, у травні під час останнього раунду видачі допомоги МOМ надала 445 гігієнічних та санітарних наборів 40 медичним та соціальним установам на підконтрольних урядові територіях Донецької області. Цю допомогу обсягом 50 тонн, що включала миючі засоби, санітазайзери, рідке мило та інші засоби для прибирання, отримали багато установ, яким МОМ вже надавала гігієнічні набори на початку пандемії. МОМ насамперед підтримує заклади, що забезпечують медичною і соціальною допомогою найбільш уразливі верстви населення, зокрема лікарні з відділеннями, призначеними для пацієнтів з COVID-19, інтернати для людей похилого віку, осіб з інвалідністю та психологічними розладами, сиротинці, реабілітаційні центри, а також притулки для безхатченків.

Центральна районна лікарня в Лимані Донецької області 

Частину закладів МОМ підтримує ще з початку пандемії, дбаючи, аби їхні пацієнти чи мешканці не відчували нестачі предметів гігієни. Завдяки цій допомозі вдалося пом’якшити ризики спалаху COVID-19 в установах, де вірус могли підхопити найуразливіші пацієнти, мешканці та відвідувачі. Серед них — спеціалізований інтернат, розрахований на 350 осіб, у Бахмуті, що лише за 17 кілометрів від лінії розмежування. За словами директорки установи Людмили Костян, серед мешканців не було зафіксовано жодного випадку захворювання.

«МОМ прагне і надалі підтримувати місцеве населення у  Донецькій області у ці складні часи, коли пандемія ще дужче загострила чинні проблеми. Уразливі категорії осіб опинилися в найбільш скрутній ситуації. Ми сподіваємося, що надана підтримка допоможе цим установам забезпечити їхні потреби», — наголосив очільник офісу МОМ у Краматорську Максим Осаволюк.

У рамках багатосекторного реагування МОМ Мар'їнська центральна районна лікарня, що розташована у Красногорівці, отримала допомогу для здійснення ремонту, а також гігієнічні засоби для боротьби з COVID-19. Установа зазнала пошкоджень унаслідок обстрілу у травні, коли у відділі для хворих на COVID-19 повибивало всі шибки, створивши ще складніші умови для уразливих пацієнтів. Аби ліквідувати наслідки пошкоджень, МОМ встановила 32 нових вікна, замінила двері та системи кондиціювання, тож тепер пацієнти зможуть отримувати медичну допомогу у безпечних умовах.

Мар'їнська центральна районна лікарня, Донецька область

Завдяки проєкту, що реалізується за підтримки Бюро Держдепартаменту США у справах населення, біженців та міграції, з грудня 2020 МОМ сприяла покращенню умов гігієни у 70 медичних та соціальних установах Донецької області.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості