English | Українська

МОМ долучається до загальнонаціональної інформаційної кампанії #ПротиДійТоргівліЛюдьми

30 липня 2019

До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні спільно з урядовими та неурядовими партнерами запросили  всіх бажаючих долучитися до загальнонаціональної інформаційної кампанії #ПротиДійТоргівліЛюдьми. Мета кампанії – підвищити рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми, привернути увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти сучасному рабству.

30 липня інформаційні акції пройшли по всій Україні за ініціативи Міністерства соціальної політики України у співпраці з обласними державними адміністраціями, Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні, Офісом Координатора проектів ОБСЄ в Україні, міжнародною громадською організацією A21 Ukraine та Всеукраїнською коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі людьми за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади, Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У Києві, зокрема, зранку інформаційно-просвітницька кампанія розпочалась на Центральному та Південному залізничних вокзалах, де відвідувачам заходу були представлені тематичні відео й інсталяції, а громадські активісти охоче спілкувалися з бажаючими про небезпеки потрапляння в торгівлю людьми.

 

Трохи згодом, на Майдані Незалежності, активна молодь брала участь в інтерактивних вправах, дивились яскравий вуличний перформанс за участі акторів документального театру Фундації «Гармонізоване суспільство», які мовою мистецтва розповідали про ризики потрапляння в тенета торгівців людьми, основи безпечної поведінки та про захист прав і свобод постраждалих.

А вже ввечері, у кінотеатрі «Київська Русь», гості мали змогу безкоштовно переглянути документальну кінострічку про Маріш, жінку, яка провівши 11 років у рабстві в межах своєї країни, лише завдяки підтримці знаходить свій шлях до свободи. Після завершення кінопоказу глядачі обговорили стрічку  із заступницею Міністра соціальної політики України Наталією Федорович, телеведучим 1+1 Єгором Гордєєвим та експертами МОМ з протидії торгівлі людьми, які акцентували увагу на сучасних тенденціях та ризиках торгівлі людьми для жителів України.

«Майже 16 000 осіб, які постраждали від трудової, сексуальної та інших форм експлуатації у 76 країнах, у тому числі в Україні, отримали від Представництва МОМ в Україні реінтеграційну допомогу, зокрема юридичну, медичну, психологічну, а також допомогу сім’ї, професійне навчання та інші види допомоги залежно від індивідуальних потреб, щоб гарантувати їх безпечну, гідну та надійну реінтеграцію в суспільство та повернення до комфортного життя. МОМ прагне й надалі залучати широке коло партнерів, а також мобілізувати ресурси для захисту й розширення прав жертв торгівлі людьми, притягнення винних до відповідальності та побудови партнерств, які зобов’язуються покінчити з сучасним рабством», — наголосила  Координаторка програми Представництва МОМ в Україні з протидії торгівлі людьми Іцуко Іноуе.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості