English | Українська

Норвегія та МОМ підтримують зусилля України з протидії торгівлі людьми

У той час як Організація Об’єднаних Націй сьогодні вперше відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні розпочинає новий, трирічний проект «Реабілітація та реінтеграція осіб, які постраждали від торгівлі людьми, в Україні». Проект здійснюватиметься за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії, яке надало 18,2 мільйони норвезьких крон на підтримку зусиль Уряду України та громадянського суспільства з протидії сучасному рабству та для покращення доступу постраждалих осіб до допомоги та захисту .

Україна є країною походження, транзиту та, дедалі більше, призначення для торгівлі людьми. За оцінками дослідження, що було проведене на замовлення МОМ, з початку 1990-х рр. понад 120 000 українців постраждали від торгівлі людьми за кордоном; наразі не існує достовірних даних щодо кількості осіб, які постраждали на території України. На сьогодні МОМ та її партнери в Україні виявили та надали допомогу майже 10 500 чоловіків, жінок та дітей, які постраждали від торгівлі людьми з метою примусової праці, сексуальної експлуатації та інших подібних злочинів. З них 44% постраждали у Російській Федерації, 28% – у країнах Європейського Союзу, та 6% – всередині України.    

Уряд України здійснив ряд значних кроків для захисту прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема, створив Національний механізм взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, для виявлення постраждалих та надання їм допомоги. Проте деякі елементи механізму все ще потребують додаткової підтримки з боку міжнародних донорів, зокрема це стосується  розбудови потенціалу надавачів послуг та підвищення доступності певних видів допомоги. Проект МОМ допоможе забезпечити реабілітацію та реінтеграцію, у тому числі соціально-економічну, 1,500 осіб, які постраждали від торгівлі людьми, доповнюючи зусилля державних установ у цій сфері.

«Поточні економічні виклики в Україні, велика кількість вимушених переселенців та нинішня ситуація на Донбасі створюють додаткові, істотні загрози щодо торгівлі людьми та вимагають рішучих дій з боку Уряду, громадянського суспільства та міжнародного співтовариства. Символічним є те, що ми розпочинаємо цей проект у перший Всесвітній день протидії торгівлі людьми, адже саме зараз необхідно привернути увагу українського суспільства до ризиків, що пов’язані з торгівлею людьми, та об’єднати наші зусилля для того, щоби захистити постраждалих. У ці складні для країни часи це стає можливим завдяки щедрій підтримці з боку Уряду Норвегії та інших міжнародних донорів», – зазначив Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

Всесвітній день протидії торгівлі людьми був встановлений Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН №68/192 від 18 грудня 2013 р. і відзначає дату прийняття Глобального плану ООН з протидії торгівлі людьми у 2010 році. МОМ, яка є глобальним лідером у сфері міграції, бере участь та у 2014 році головує у Міжвідомчій координаційній групі ООН з протидії торгівлі людьми, що складається з 16-ти агентств ООН та інших міжнародних організацій і забезпечує всебічний та скоординований підхід до проблем боротьби з сучасним рабством, зокрема, надання захисту і допомоги постраждалим особам.

Представництво МОМ в Україні реалізує широке портфоліо проектів у сфері міграції з 1996 року, включно з Програмою протидії торгівлі людьми, що розпочала свою діяльність у 1998 році на підтримку зусиль Уряду та громадянського суспільства з протидії торгівлі людьми з, до та всередині країни.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до , менеджера Представництва МОМ в Україні з комунікацій та зв’язків із громадськістю Варвари Жлуктенко: 044 568 50 15, 067 447 97 92, vzhluktenko@iom.int

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості