English | Українська

Новий проект МОМ та ЄС полегшить перетин українсько-молдовського кордону для понад 3 млн людей на рік

6 лютого 2018

Міжнародна організація з міграції (МОМ) у співпраці з Місією Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) розпочинає новий дворічний проект «Удосконалення інтегрованого управління кордонами на українсько-молдовському кордоні». Проект фінансує Європейський Союз. В межах проекту заплановано ремонт приміщень двох пунктів перетину кордону − Кучурган-Первомайськ та Рені-Джурджулешти – та їхнє оснащення меблями, серверами, обладнанням для зважування та інспектування, повідомили на церемонії відкриття проекту в Кишиневі 6 лютого. Завдяки цьому, більш ніж 3 млн людей на рік зможуть легко і швидко перетинати українсько-молдовський кордон.

«Щорічно більше 3 млн осіб і 800 тис. автомобілів перетинають ці два пункти перетину кордону. ЄС підтримує Україну та Молдову у зміцненні безпеки їхнього спільного кордону. Ми також працюємо над тим, щоб і мандрівникам, і товарам було простіше і швидше перетинати кордон», – зазначив голова Представництва ЄС в Україні, посол Хюґ Мінґареллі.

Пункт Кучурган-Первомайськ розташований на придністровській ділянці кордону. Це найжвавіший контрольно-пропускний пункт українсько-молдовського кордону, який щодня перетинають близько 1,8 тис. транспортних засобів та 7,3 тис. осіб. Українські і молдовські прикордонники та митники спільно контролюють кордон на українському боці.

Пункт перетину Рені-Джурджулешти − Рені на українському і Джурджулешти на молдовському боці − також належить до найжвавіших. Зокрема, у цьому місці перетинає кордон велика кількість вантажівок із зерновими на експорт через наближеність до терміналів великого міжнародного порту Джурджулешти (Молдова).

Крім ремонту цих 2 пунктів перетину кордону проект допоможе Україні і Молдові створити автоматизовану систему обміну інформацією про транспортні засоби та подорожуючих, а також обладнає новостворений Спільний контактний пункт у Паланці (Молдова).

«Завдяки цілковитій підтримці з боку українського Уряду, масштаби реалізованих Представництвом МОМ в Україні проектів у сфері управління кордонами та міграцією − одні з найбільших та найуспішніших у світі. За щедрої фінансової підтримки Європейського Союзу реконструкція спільних пунктів перетину кордону сприятиме більш безпечному, прозорому, ефективному та швидкому проходженню процедур прикордонного і митного контролю у відповідності з кращими європейськими практиками інтегрованого управління кордонами»,  ̶ підкреслив Голова Представництва МОМ в Україні д-р Томас Лотар Вайс.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості