English | Українська

Під час візиту до України Регіональна директорка МОМ закликала світову спільноту звернути увагу на проблеми осіб, що постраждали від конфлікту

11 червня 2018

Ескалація конфлікту на сході України протягом останніх тижнів призвела до нових руйнувань та жертв серед військових та цивільного населення. Мільйони людей продовжують страждати по обидва боки лінії розмежування.

Минулого тижня, 4-9 червня, Аргентіна Сабадош, Регіональна директорка МОМ у Південно-Східній і Східній Європі та в Центральній Азії відвідала Україну. Мета візиту – підтвердити прагнення та готовність МОМ, Агентства ООН з питань міграції, й надалі підтримувати громади, що постраждали від конфлікту, шляхом надання гуманітарної допомоги, покращення можливостей для самозайнятості, впроваждення ініціатив, спрямованих на соціальне згуртування населення та миробудування, а також шляхом реабілітації соціальної інфраструктури. Пані Сабадош зустрілася зі співробітниками МОМ, партнерами, донорами та бенефіціарами у Києві та на місцях.

«Конфлікт на сході України залишається майже непоміченим, хоча триває більше чотирьох років і 1,5 мільйона людей офіційно зареєстровані як внутрішньо переміщені особи. Україна переживає найбільшу кризу, пов’язану з переміщенням осіб в Європі з часів закінчення балканських війн», – сказала Аргентіна Сабадош.  

«Майже третина постраждалих, включно з  внутрішньо переміщеними особами (ВПО), людьми, що повернулися, та особами, які проживають в зоні конфлікту на сході – це люди похилого віку, які мають дуже обмежені ресурси та неспроможні достатньо забезпечити себе продуктами, дровами чи вугіллям, зимовим одягом та ліками, а також відремонтувати свої будинки, пошкоджені під час обстрілів», – додала пані Сабадош.

Незважаючи на постійні гуманітарні потреби у східній Україні, План Гуманітарного Реагування минулого року отримав 37% необхідного фінансування, а станом на червень поточного року – лише 17% від необхідної суми.

З моменту анексії Криму та початку конфлікту в 2014 році МОМ надала допомогу понад 245 тис. ВПО та постраждалих від конфлікту в Україні.

Під час зустрічі з Аргентіною Сабадош Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш подякував МОМ за підтримку осіб, які виїхали з зони конфлікту та представникам громад, які їх приймають. «Для успішного запобігання конфлікту та миробудування надзвичайно важливо надавати допомогу найбільш уразливим групам населення з числа ВПО та місцевих мешканців, і ми цінуємо безперервну і активну участь МОМ в цій роботі», – сказав Міністр.

Як підкреслив Євген Вілінський, перший заступник голови Донецької обласної державної адміністрації, немає підстав очікувати, що ті, хто був змушений покинути свої домівки через конфлікт, зможуть повернутися туди найближчим часом. «Нам і надалі доведеться багато працювати, надаючи допомогу людям, що зазнали наслідків конфлікту, і ми вдячні МОМ за плідну співпрацю на благо внутрішньо переміщених осіб та громад, що їх приймають», – сказав він.

Аргентіна Сабадош змогла побачити незламність українців, які постраждали від конфлікту, під час зустрічі з бенефіціарами МОМ у Донецькій області. «Люди, які пройшли через надзвичайно травмуючий досвід і чиї історії є справді гіркими, змогли почати своє життя з нуля, розвиваючи власний успішний бізнес чи знайшовши роботу в нових громадах. МОМ надала їм додаткові ресурси – фінансову підтримку та можливість навчатись – але саме мотивація та відвага наших бенефіціарів робить результат настільки вражаючим».

ВПО, чий магазин штор отримав меблі від МОМ, розповідає свою історію Регіональній директорці МОМ Аргентіні Сабадош та Голові Представництва МОМ в Україні д-ру Томасу Лотару Вайсу

 

Регіональна директорка МОМ Аргентіна Сабадош відвідує підтримані МОМ курси із шиття у Краматорську

Мати-одиначка, яка живе в Торецьку, у 5 км від лінії розмежування, зустрічає делегацію МОМ. Цієї весни вона отримала грошову допомогу від МОМ для забезпечення найнагальніших потреб

«Участь світової спільноти є життєво важливою для наданння допомоги найбільш уразливим людям, для підтримки мільйонів українців, що зазнали наслідків конфлікту, а також для зміцнення потенціалу та відновлення на місцевому рівні. Народ України повинен мати можливість знову стати на ноги та побудувати майбутнє, наповнене надією, – наголосила Аргентіна Сабадош. – Час діяти!»

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості