English | Українська

Понад 21 тис. уразливих вимушених переселенців змогли придбати одяг, ліки та інші необхідні речі на кошти, надані Євросоюзом

6 березня 2015

Європейський Союз надав допомогу для забезпечення нагальних потреб вимушених переселенців, які переїхали з Донбасу до Харківської області, де зараз, згідно з офіційними даними, знайшли притулок понад 130 тис. осіб. В рамках ініціативи Департаменту Європейської Комісії із гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ECHO), що впроваджувалася у співпраці з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) впродовж грудня 2014 – лютого 2015, 6,5 тис. родин, або понад 21 тис. осіб загалом, скористалися одноразовою грошовою виплатою в еквіваленті 235 євро на родину. Кошти призначалися на найнагальніші зимові потреби – придбання теплого одягу, обігрівачів, оплату комунальних послуг тощо. Проект зосереджувався на допомозі найуразливішим категоріям: багатодітним родинам, літнім людям та особам із особливими потребами здоров’я.

Згідно з результатами конфіденційного моніторингу, який команда МОМ здійснила після видачі коштів, опитавши телефоном та особисто 1 322 родини, усі респонденти зазначили, що допомогу було надано у зручний спосіб і вона допомогла їм забезпечити їхні нагальні потреби. Щоправда, лише 65% були задоволені розміром допомоги. Третина опитаних заявили, що наданої суми було недостатньо для забезпечення потреб усіх членів родини.

46% опитаних бенефіціарів повідомили, що їхні родини витратили грошову допомогу на потреби, пов’язані із зимою: 7% – на оплату комунальних послуг та 39% – на придбання теплого одягу. 21% витратив надані кошти на ліки, медичні послуги та медичні прилади. 16% придбали на ці кошти продукти харчування. 94% опитаних розділили кошти на кілька витратних статей.

Згідно з результатами опитування, головними джерелами доходу для переселенців є пенсія (29%), урядова допомога для внутрішньо переміщених осіб (34%), та зарплата (13%). Рівень доходів на одного переселенця залишається вкрай низьким. Більшість респондентів сказали, що на місяць отримують від 500 до 1500 грн. (через різку девальвацію гривні, ці суми еквівалентні лише 13–40 євро.).

«Ми дуже вдячні нашим донорам за їхню тривалу підтримку. Допомігши десяткам тисяч переселенців, МОМ та партнери щодня отримують безліч запитів від людей, які залишаються у скруті. Ми потребуємо додаткового фінансування, аби допомагати найуразливішим», – зазначає Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

Дві третини опитаних переселенців заявили про намір залишатися у Харківській області. Близько 20% висловили бажання повернутися додому, і ще 20% наразі складно визначитися зі своїми подальшими планами.

***

За подальшою інформацією звертайтеся до прес-секретаря Представництва МОМ в Україні Варвари Жлуктенко, +38-044-568-5015, vzhluktenko@iom.int

 

Про ECHO:

Департамент Європейської Комісії із гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ECHO) покликаний рятувати та зберігати життя, запобігати стражданню людей та захищати благополуччя й гідність громад, що постраждали від стихійних лих та конфліктів. Гуманітарна допомога ЄС, одна з найбільших за масштабами в світі, прописана у Лісабонському Договорі та підтримується громадянами ЄС як висловлення європейської солідарності із усіма, хто у скруті. Більше інформації: http://ec.europa.eu/echo

http://www.facebook.com/ec.humanitarian.aid, https://twitter.com/eu_echo.

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості