English | Українська

ПОВЕРНЕННЯ ЯК РУХ ВПЕРЕД: МОМ ДОПОМАГАЄ РЕПАТРІАНТАМ З НІДЕРЛАНДІВ ВІДКРИТИ БІЗНЕС І ПОЧАТИ ЖИТТЯ ЗАНОВО

Олександр*, автомеханік, і його дружина Ірина*, піаністка, разом зі своїми двома маленькими дітьми шукали кращого життя в Нідерландах. Коли їхні очікування від міграції не справдилися, сім'я мала вирішити, як повернутися в Україну і як заробляти на життя після повернення. Вони зв'язалися з Представництвом МОМ в Гаазі, яке надало їм квитки і допомогу при переселенні. МОМ також повідомила родині, що вони можуть отримати певну реінтеграційну підтримку, якщо підготують реалістичний бізнес-план для мікропідприємства. Олександр вирішив відкрити невеликий магазин автофарб у маленькому містечку в Херсонській області, де розташувалася сім'я.

«Ми хотіли почати нове життя в Україні разом із нашими друзями і знайти хороше місце, щоб працювати і виховувати наших дітей», – Олександр, бенефіціар МОМ

Необхідне обладнання, набір фарб і лаків було придбано МОМ, родина також інвестувала в бізнес свої заощадження. Магазин Олександра забезпечує нові послуги, які раніше не були доступні в місті: водії, які хотіли обрати правильну фарбу для своїх автомобілів, мали їхати за сто кілометрів, щоб це зробити. Місто невелике і клієнтська база бізнесу Олександра не може кардинально розширюватися, але магазин працює вже близько року, забезпечуючи достатній дохід для сім'ї.

У даний час Ірина в декретній відпустці, її діти люблять бути вдома, в оточенні дбайливих батьків, бабусь і дідусів. «Не існує кращого місця для дітей ніж з дідусем і бабусею», – говорить тесть Олександра.

* Імена було змінено для збереження конфіденційності

Представництво МОМ в Україні надає допомогу в реінтеграції українських громадян, що повернулися з : Канади, Італії, Польщі, Бельгії, Нідерландів, Великої Британії, Швейцарії, Ірландії, Словаччини, Чехії та Латвії. Програми фінансуються урядами відповідних держав. МОМ допомагає репатріантам з професійною підготовкою, підтримує їх у запуску приватного бізнесу. Організація також може допомогти  бенефеціарам із медичними консультаціями та лікуванням, пошуком житла чи матеріалами для ремонту. З 2004 року близько 400 українських репатріантів взяли участь у програмі реінтеграції МОМ.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості