English | Українська

Шукаєте роботу? Перевірте свої сили! – Міжнародна організація з міграції розробила онлайн квест з безпечного працевлаштування

16 жовтня 2020

Соціально-економічні та психосоціальні виклики, спричинені пандемією COVID‑19, роблять нас більш уразливими до торгівлі людьми та експлуатації. Тому Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні запустило онлайн-квест, щоб підвищити обізнаність українців про правила безпечної подорожі та працевлаштування.

Квест, розроблений за фінансування від уряду Японії, був представлений МОМ напередодні 18 жовтня, Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.

Віртуальна тридцятихвилинна пригода дозволяє користувачам перевірити, що може статися, якщо вони підпишуть контракт, не прочитавши його, погодяться перевезти посилку від незнайомця за кордон, віддадуть свій паспорт роботодавцю, приймуть або відхилять низку інших ризикованих пропозицій під час подорожі. Квест – це гра з декількома сценаріями, що відображають ключові гендерні, вікові та професійні аспекти. Після завершення гри користувачі отримують аналіз прийнятих рішень, а також поради щодо безпечного працевлаштування й подорожей. Для отримання додаткової інформації можна буде скористатися посиланнями на веб-сайт Національної безкоштовної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527, яку підтримує МОМ, та на веб-сайт www.worksafe.org.ua.

Всеукраїнська коаліція громадських організацій із протидії торгівлі людьми, яку підтримує МОМ, повідомляє, що незважаючи на закриття кордонів та обмеження руху через COVID‑19, міграційні наміри населення, що належить до груп ризику потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, залишаються високими.

«Коли можливостей офіційного працевлаштування за кордоном меншає, злочинці користуються ситуацією», – сказав Ан Нгуєн, Голова Представництва МОМ в Україні. «Ми вже спостерігаємо збільшення випадків продажу підроблених запрошень від роботодавців, а також інших видів шахрайства. Ми повинні діяти негайно, щоб підвищити обізнаність населення та вберегти українців від ризикованої поведінки», – додав він.

Формат онлайн-квесту для запобігання торгівлі людьми був обраний тому, що під час карантину люди проводять більше часу онлайн. До того ж, надавши допомогу понад 800 постраждалим від торгівлі людьми в першій половині 2020 року, МОМ наразі спостерігає збільшення кількості випадків вербування через інтернет.

Реклама квесту буде розміщена в інтернеті, зокрема на ключових веб-сайтах з пошуку роботи, і просуватиметься спільно з урядовими партнерами, такими як Міністерство соцiальної політики України та Державна служба зайнятості, за фінансової підтримки від Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Програма протидії торгівлі людьми МОМ в Україні розпочала свою роботу в 1998 році з метою допомогти Уряду України та громадськості у зусиллях із протидії торгівлі людьми та забезпечити доступ постраждалих до допомоги й правосуддя. Міжнародна організація з міграції протидіє торгівлі людьми в Україні вже протягом 22 років і за цей час 17 500 постраждалих від сучасного рабства отримали медичну, психосоціальну та правову допомогу, професійні тренінги й обладнання, що дозволило їм розпочати нове життя. Програма МОМ зі зміцнення економічного потенціалу протягом багатьох років надає доступ до професійного навчання й дозволяє заробляти на життя тисячам постраждалих від торгівлі людьми, внутрішньо переміщених осіб та трудових мігрантів, які повернулися до України.

 

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості