English | Українська

Слова рятують: МОМ і Thomson Reuters Foundation організували регіональний тренінг для журналістів

8 жовтня 2019

Батумі, 23­–27 вересня 2019 року

«Писати для змін: висвітлення проблеми торгівлі людьми та правозахист» — так називався регіональний тренінг, який МОМ спільно з Thomson Reuters Foundation провела в Батумі, Грузія. У тренінгу взяли участь шістнадцять журналістів з України, Грузії, Молдови та Білорусі. Досвідчені журналісти Thomson Reuters Foundation і запрошені викладачі ділилися з учасниками знаннями та практичними навичками з висвітлення та розслідування тем, пов’язаних із рабством і торгівлею людьми.

Тренінг проводився в рамках Регіональної програми протидії торгівлі людьми, що реалізується в Грузії, Республіці Білорусь, Молдові та Україні за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія.

Кіран Гільберт, редактор Thomson Reuters Foundation, який висвітлює проблеми сучасного рабства в Лондоні, поділився власним досвідом роботи з питаннями торгівлі людьми в міжнародних ЗМІ. Він закликав учасників виходити за межі очевидного в міркуваннях, шукати зв’язки між явищами, кидати виклик стереотипам — і водночас писати історії, що привертають увагу публіки.

Маргарита Ахвледіані, директорка грузинського офісу Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) у Тбілісі, Грузія, поділилася своїми ідеями щодо захисту прав людини в регіоні.

Учасники мали можливість застосувати отримані знання на практиці. Вони аналізували реальні приклади і змодельовані ситуації, працюючи над проектами власних репортажів під керівництвом тренерів із Thomson Reuters Foundation, успішних журналістів та медіа-експертів Вітторіо Лонгі та Сари Ель Халілі.

Дитяче жебрацтво, трудова експлуатація, реінтеграція постраждалих, прогалини в національному та регіональному законодавстві та подолання стереотипів — це лише невелика частина тем, які журналісти взяли для своїх проектів.

Шляхом колективного голосування були обрані три найкращі історії, автори яких зможуть співпрацювати з МОМ над подальшим розвитком та поглибленням матеріалу. Ці проекти матимуть шанс на публікацію на медійній платформі Thomson Reuters Foundation: https://www.trust.org/

Торгівля людьми є другим за прибутковістю злочином у світі. Сучасне рабство сповнене складних викликів і для політиків, і для суспільної думки, тому існує значний розрив між реальним станом речей та сприйняттям цієї проблеми. Журналістська спільнота в усьому світі залишається важливою силою в адвокації. Засоби масової інформації відіграють ключову роль у висвітленні злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, у спонуканні зацікавлених сторін до підзвітності та адекватного реагування на проблему, а також у боротьбі зі стереотипами та підвищенні обізнаності серед широкого загалу.

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості