English | Українська

СВОБОДА, ЯК КИСЕНЬ. БЕЗ НЕЇ НЕ ЖИТИ

Представництво МОМ в Україні допомагає у проведенні сесій із культурної орієнтації для учасників програми США з прийому біженців. Одна з таких сесій відбулася в липні 2012 року в офісі МОМ у Києві. Учасниками інтерактивних тренінгів є громадянами третіх країн, які планують переїхати в США. Вони знайомляться з американськими традиціями, правовими нормами, системою охорони здоров'я, освіти і т.д. Знання, отримані під час тренінгу, повинні допомогти їм стати повністю інтегрованими членами американського суспільства, які здатні піклуватися про своє здоров'я, безпеку і добробут.

Махназ є однією з тих, кому МОМ допомагає із першими кроками нового життя у Сполучених Штатах. Родом із Близького Сходу, вона зіткнулася з проблемами на батьківщині через свою віру і проблеми в сім’ї. Розлучена жінка-християнка каже, що головне, на що вона чекає від переїзду до США – свобода: «Це як кисень. Без неї не можна жити».

Махназ каже, що більшість її думок про сина, якому зараз трохи більше 20 років. Він любив Україну, але не відчував себе тут у безпеці. Був дуже обережним, друзів мав лише в церкві, яку відвідує родина. «Він вивчає англійську мову і багато читає. Я завжди купую йому книги на подарунок. Як кажуть у нас на батьківщині: «Кращий друг після Бога і матері – це книга». Син Махназ хоче вступити до університету, як тільки вони прибудуть до США, щоб вивчати право чи медицину.

«Ми з нетерпінням чекаємо можливості працювати і вчитися. В Америці, якщо ви хочете щось робити, ви знайдете спосіб», – впевнена Махназ, також цінуючи США за багатонаціоність. «Так багато людей різних національностей там живуть, що ніхто не може сказати: «О, ви іноземець?»

«Велике спасибі МОМ, УВКБ ООН, Єврейській асоціації з допомоги іммігрантам HIAS, Українському благодійному фонду «Рокада». Вони дійсно працюють для біженців»

Махназ, бенефеціар програми США з прийому біженців 

Конституція МОМ визнає зв'язок між міграцією та економічним, соціальним і культурним розвитком, а також право на свободу пересування. У відповідності з цими принципами, Програма США з прийому  біженців (USRAP), що фінансується за рахунок Бюро населення, біженців та міграції Державного департаменту США, є однією з найбільш тривалих програм МОМ, яка в даний час працює в більш ніж 40 країнах. З 1996 року Представництво МОМ в Україні організувало подорож для більш ніж 62 000 осіб в рамках Програми USRAP, включно з випадками возз'єднання сім'ї. Бенефеціарів направляють до МОМ інші організації, переважно Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості