English | Українська

У ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ МОМ ПОГОВОРИЛА З ДІТЬМИ ПРО ЇХНІ ПРАВА ТА МРІЇ

1 червня 2017

Сьогодні, у Міжнародний день захисту прав дітей, Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), у співпраці з державними структурами, партнерськими громадськими організаціями та соціально-відповідальним бізнесом провело розважально-просвітницький захід для дітей - «Алею мрій» - для того, щоб привернути увагу до необхідності соціального захисту прав дитини.

У заході серед інших взяли участь діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, виховуються в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях. «За даними дослідження МОМ більше третини уразливих дітей в Україні готові погодитись хоча б на одну пропозицію, що може призвести до втягування в торгівлю людьми. Дуже важливо вчасно проводити бесіди з цими дітьми про їхні права та перспективи на майбутнє, щоб попередити ризиковану поведінку», - зазначив Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

Молоді учасники заходу завітали до «Живої бібліотеки» та поспілкувалися з «книжками» - представниками різних професій, які розказали дітям про свій досвід, цим самим заохочуючи до великих мрій; потрапили в «Казковий простір», де відомі українські діячі через призму казкових персонажів навчали дітей захищати свої права; а також знайшли нове хобі у майстернях творчого розвитку та чарівних літер. Експерти з безпечної міграції, ґендерної рівності та захисту прав дітей допомогли усім учасникам пам’ятати про власні права, гідне ставлення до інших, безпеку й уміння ухвалювати відповідальні рішення у різних життєвих ситуаціях.

«Безпечне та надійне майбутнє для дітей та молоді – це один із головних пріоритетів міжнародної допомоги уряду Канади. Покращення добробуту та збільшеня потенціалу підростаючого покоління неможливе без дотримання та просування прав дитини. В Україні ми обєднуємо зусилля з МОМ та іншими партнерами для того, щоб попередити випадки торгівлі дітьми та реформувати систему кримінальної юстиції щодо неповнолітніх. Я сподіваюся, що сьогоднішній захід надихне дітей та допоможе їм краще зрозуміти свої права, свій потенціал та досягнути своїх мрій», - сказав Карім Моркос, Директор, Голова Відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні.

На «Алеї мрій» дітей зустріли Заступниця міністра внутрішніх справ України Анастасія Дєєва, телеведуча та акторка Тала Калатай, телеведуча та засновниця проекту «Студвей» Тетяна Терехова, письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко, переможець четвертого сезону «Голосу країни» Ігор Грохоцький, гравці Національної збірної України з футболу та інші відомі українські телеведучі, письменники, представники шоу-бізнесу та лідери думок. Разом з дипломатами, поліцейськими, пожежними, спортсменами, хореографами та громадськими активістами вони на власному прикладі показали дітям, що  немає нічого неможливого, і найзаповітніші мрії можуть справдитися.

«Роблячи вклад у захист дітей, ми гарантуємо й власну безпеку. Діти, виховані на справжніх цінностях, з довірою до поліції та вірою у власні сили здатні створити нове суспільство, сповнене взаємоповаги і безпеки», - наголосила Заступниця міністра внутрішніх справ України Анастасія Дєєва.

Партнерами заходу стали громадські організації «Ла Страда-Україна», А21, «Фундація Дарини Жолдак», Федерація футболу України та соціально-відповідальні компанії Bosch, Coca-Cola, DEC lab, lifecell, та «Три ведмеді».  

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості