English | Українська

Україна затверджує Індикатори управління міграцією за підтримки МОМ

Київ, 15 березня 2019

 

Цього тижня Україна зробила ще один важливий крок на шляху до впровадження кращих міжнародних практик у сфері управління міграцією, затвердивши Профіль індикаторів управління міграцією (ІУМ) для України на зустрічі, організованій Агентством ООН з питань міграції (МОМ) у Києві.

Від протидії торгівлі людьми до управління кордонами; від комунікації держави з власними громадянами, які бажають повернутися з інших країн, до доступу неврегульованих мігрантів до системи охорони здоров'я; від поглиблення партнерських відносин з приватним сектором до включення міграційного потенціалу розвитку до національної стратегічної політики, Профіль УІМ надає Україні розуміння політичних важелів, які країна може використовувати для подальшого вдосконалення та посилення свого управління міграцією.

«За допомогою Профілю ІУМ ми зможемо порівнювати нашу політику управління міграцією з кращими міжнародними практиками в режимі реального часу. Близько 90 показників профілю дозволять українським урядовим установам оцінювати їхню програмну діяльність та сприятимуть стратегічному плануванню», – сказав голова Державної міграційної служби (ДМС) України Максим Соколюк. Він також запевнив у готовності ДМС очолити процес періодичного перегляду звіту кожні три роки, щоб забезпечити актуальність і корисність цього інструменту політики.

«Ми високо цінуємо відданість та відкритість уряду при розробці Профілю ІУМ для України. Активне залучення понад дев'яти міністерств та інших державних органів у розробці звіту зробило його дійсно комплексним і сприяло просуванню розуміння міграції як причини, наслідку та каталізатора розвитку», – зазначив Голова Представництва МОМ в Україні д-р Томас Лотар Вайс.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука наголосив на важливості збереження процесів внутрішньої міграції та потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у фокусі ініціатив управління міграцією. «Підтримка міжнародної спільноти є життєво важливою і ми готові продовжувати наше співробітництво з МОМ для кращої реінтеграції ВПО», – сказав він.

Остаточна версія Профілю ІУМ для України буде опублікована пізніше цього року. Це допоможе Україні покращити своє управління міграцією також у контексті Цілей сталого розвитку, сприяючи впорядкованій, безпечній та відповідальній мобільності людей –українських трудових мігрантів, репатріантів, іноземців, які приїжджають в Україну, та українського населення, яке постраждало від конфлікту, – через сплановану та керовану політику.

МОМ впроваджує ініціативу ІУМ на глобальному рівні за підтримки аналітичного відділу видання “The Economist” та участі державних органів відповідних країн. На даний момент понад 50 країн, включно з Україною, залучені до процесу визначення ІУМ.

 

Дізнайтеся більше: https://migrationdataportal.org/

Щоб отримати додаткову інформацію, будь ласка, звертайтеся до Варвари Жлуктенко, Представництво МОМ в Україні. Тел.: +38 044 568 50 15, +38 067 447 97 92; електронна пошта: IOMKievComm@iom.int

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості