English | Українська

Українські та білоруські митники підвищили кваліфікацію у виявленні підроблених документів

14-16 жовтня у Києві Міжнародна організація з міграції (МОМ) у співробітництві з Міжнародним центром розвитку міграційної політики (МЦРМП), а також відомі експерти у сфері безпеки документів Андре тен Каат та Йоді Шуурман з Королівської жандармерії Нідерландів та Тібор Ковачс, Словаччина провели тренінг для 20 співробітників митних органів України та Республіки Білорусь.

Фахівці з питань безпеки документів підвищили свою кваліфікацію у визначенні документів з ознаками підробки та фальсифікованих документів. Навчальні модулі охоплювали аналіз відповідних ризиків, особливості захисту документів, профілювання, виявлення підроблених документів, перевірку безпеки систем і необхідну підготовку спеціалізованого оперативного персоналу. Експерти представили передові практики ЄС і новітні досягнення в галузі безпеки документів.

Тренери були позитивно здивовані швидким сприйняттям нової інформації учасниками з України та Білорусі, а також високо оцінили рівень підготовки митників через серію практичних вправ і фінальний тест.

Довідкова інформація:

Даний тренінг є частиною проекту «Сприяння у створенні електронної системи попереднього обміну інформацією між митними органами Білорусі та України (ПРІНЕКС)» фінансованого Європейським Союзом. Проект реалізується МОМ у співпраці з Міжнародним центром розвитку міграційної політики (МЦРМП), відповідальним за тренінговий компонент. Заходи проекту включають регулярні міжвідомчі зустрічі та робочі групи зі зміцнення координації та співпраці, закупівлю програмного та технічного обладнання, семінари та навчальні поїздки з аналізу ризиків, захисту документів, боротьби з контрабандою товарів і корупцією, а також інформаційну кампанію щодо переваг нової системи попереднього обміну інформацією, яка торкнеться широких верств місцевого населення і комерційних перевізників. Одержувачами міжнародної технічної допомоги в рамках проекту ПРІНЕКС є Державний митний комітет Республіки Білорусь та Державна фіскальна служба України.

 

Для отримання докладної інформації про проект звертайтеся:

Пані Моніка Вебер, менеджер проекту, МЦРМП, monika.weber@icmpd.org

Пан Андрєй Зайцєв, координатор проекту, Представництво МОМ у Республіці Білорусь, azaitsev@iom.int

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості