English | Українська

Умови для торгівлі й переміщення через молдовсько-український кордон поліпшаться завдяки фінансуванню від ЄС

У середу, 24 червня, представники прикордонних та митних органів Республіки Молдова та України провели онлайн-зустріч, присвячену офіційному старту проєкту про «Разом з ЄС до безпеки кордонів». Під час зустрічі обговорили хід виконання проєкту й запланували подальші дії.

Цим проєктом Європейський Союз допомагає Республіці Молдова й Україні покращити торгівлю та переміщення людей через спільний кордон, запобігаючи й протидіючи контрабанді, корупції та іншим видам прикордонних злочинів і правопорушень, а отже, сприяючи безпеці, стабільності та сталому розвиткові регіону.

Зокрема, проєкт допоможе обом країнам створити кращі умови для вільного та безпечного переміщення людей, вантажів і транспортних засобів через спільний кордон. Для цього буде впроваджено автоматичну систему обміну інформацією про людей та транспортні засоби, що перетинають кордон. До кінця 2021 року систему, засновану на автоматичному розпізнаванні номерних знаків транспортних засобів, буде пілотно запущено в чотирьох найбільше завантажених контрольно-пропускних пунктах (КПП), через які за день у середньому проходять майже 1000 вантажних одиниць: Отач — Могилів-Подільський, Тудора — Старокозаче, Крива — Мамалига та Вулкенєшть — Виноградівка.

Проєкт також надасть українським і молдовським прикордонникам спеціалізоване обладнання, зокрема моторні катери, плавучі доки й технічні спостережні засоби, які розширять можливості для виявлення, переслідування та зупинки правопорушень на спільному водному кордоні. Наразі спостереження за приблизно третиною водного кордону між Молдовою та Україною ведеться тільки з суходолу, бо на цих ділянках не вистачає підготовленого персоналу, спеціального обладнання й транспортних засобів.

Крім цього, у рамках проєкту українські й молдовські митники та прикордонники пройдуть технічні тренінги та здійснять навчальні візити до країн — членів ЄС.

Фінансований Європейським Союзом, проєкт «ЄС для безпеки кордону» триває з січня 2020 по грудень 2021 року. Його впроваджує МОМ, Агентство ООН з міграції, зокрема представництва МОМ у Молдові та Україні, у співпраці з Місією Європейського Союзу з прикордонної допомоги Україні та Молдові (EUBAM). Цей проєкт із загальним бюджетом 3,5 млн євро підтримає митні й прикордонні органів обох держав і на центральному рівні, і на ділянці спільного кордону.

 

 

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості