English | Українська

Від масок до дефібриляторів: МОМ та Уряд Японії забезпечують необхідним обладнанням лікарні та пункти перетину лінії розмежування на сході України

22 лютого 2021

П'ять закладів первинної медичної допомоги, розташованих у постраждалих від конфлікту районах Донецької та Луганської областей, а також п'ять контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування отримають необхідне медичне обладнання від МОМ, Агентства ООН з питань міграції, за фінансування від Уряду Японії.

Посол Японії в Україні Такаші Кураї зазначив, що Японія надає великого значення допомозі жителям Донецької та Луганської областей та з 2014 року бере активну участь у проєктах, що реалізуються МОМ та іншими агентствами ООН. «Серед проектів, які підтримує Японія на тлі пандемії COVID-19, ми передаємо медичне обладнання для місцевих лікарень та КПВВ уздовж лінії розмежування. Ми обрали таке важливе і необхідне обладнання, яке буде мати вирішальну роль у забезпеченні здоров'я населення у регіонах», — сказав Посол Кураї. «Японія займає тверду позицію підтримки суверенітету, незалежності й територіальної цілісності України та обов'язково буде дотримуватися цього курсу і співпрацювати з Україною», —додав він.

Для того, щоб забезпечити співробітників КПВВ усім необхідним для реагування на надзвичайні ситуації, здатні загрожувати життю людей, Державній прикордонній службі України (ДПСУ) буде передано 5 дефібриляторів, 25 засобів для проведення реанімації, 25 безконтактних термометрів і 5 цифрових тонометрів загальною вартістю 51 тис. доларів США.

«У 2020 році військовослужбовці ДПСУ в контрольних пунктах в’їзду-виїзду здійснили оформлення майже 3 мільйонів осіб», — повідомив Голова ДПСУ Сергій Дейнеко. «Ми вдячні міжнародним партнерам за постійну відчутну підтримку України та українських громадян, особливо тих, хто вимушені долати шлях перетинаючи лінію розмежування. Отримане медичне обладнання покращить умови забезпечення КПВВ для надання допомоги людям, які її потребуватимуть», — сказав Голова ДПСУ. Він додав, що раніше в рамках проєкту для запобігання поширенню COVID-19 прикордонники також отримали вкрай необхідні засоби індивідуального захисту та дезінфектори, надані МОМ та профінансовані Японією.

Сучасне обладнання згідно з визначеними потребами також отримають медичні заклади*, що забезпечують надання первинної медико-санітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню та особам, які перетинають лінію розмежування. Лікарням буде передано 3 монітори для догляду за пацієнтами, 2 портативні кисневі концентратори, 2 електрокардіографи, біохімічний аналізатор, установку стерилізації, бінокулярний мікроскоп, інфузійну помпу, монітор Холтера, апарат для неінвазивної та інвазивної штучної вентиляції легень, 150 інфрачервоних термометрів і 10 портативних пульсоксиметрів. Крім цього, МОМ передасть засоби індивідуального захисту від інфекції COVID-19 для медичного персоналу та пацієнтів: 2 280 лицьових щитків, 2 950 респіраторів FFP2, 93 000 пар хірургічних рукавичок, 41 200 пар рукавичок для проведення медичного огляду, 24 200 хірургічних масок, 14 400 хірургічних халатів, 270 захисних окулярів і 1 700 пакетів для транспортування біоматеріалів. Загальна вартість допомоги медичним установам в рамках проєкту становить понад 152 тис. доларів США.

 


Першу партію обладнання доставили 22 лютого 2021 року Багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування міста Бахмут та Станично-Луганському районному територіальному медичному об’єднанню.

Допомога, яка надається у співпраці з Державною прикордонною службою та обласними адміністраціями, — частина програми МОМ в Україні щодо реагування на COVID-19. Водночас зусилля МОМ спрямовані на безперервне забезпечення гуманного та організованого пересування людей через лінію розмежування та задоволення нагальних потреб постраждалого від конфлікту населення України. «Пандемія COVID-19 загострила вразливість людей і значно посилила проблеми, з якими довелося зіткнутися багатьом медичним та соціальним установам Донеччини та Луганщини», — заявив Ан Нгуєн, Голова Представництва МОМ в Україні. «Ми вдячні донорам, чия щедра підтримка дозволяє й надалі реагувати на потреби у захисті постраждалого від конфлікту населення та надавати гуманітарну допомогу», — додав він.

За даними Управління ООН з координації гуманітарних справ (УКГС ООН), медичні потреби входять до трійки основних причин, через які люди перетинають лінію розмежування.

 

*Мар'їнська центральна районна лікарня, Станично-Луганське районне територіальне медичне об’єднання, Волноваська центральна районна лікарня, Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування міста Бахмут, Маріупольська міська лікарня №1.

 

Додаткова інформація:

Проєкт «Гуманітарна та соціально-економічна підтримка ВПО та постраждалого від конфлікту населення уздовж лінії розмежування на сході України», що впроваджується МОМ за фінансування Уряду Японії, розпочався у березні 2020 року та триватиме до березня 2021 року. Проєкт підтримує зусилля Уряду України щодо надання соціально-економічної підтримки внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та постраждалому від конфлікту населенню. Крім цього, проєкт має на меті підвищити рівень інформованості серед відповідних груп населення про ризики торгівлі людьми та експлуатації, а також покращити медичну інфраструктуру закладів охорони здоров’я поблизу лінії розмежування та на контрольних пунктах в’їзду-виїзду.

 

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості