English | Українська

ЯПОНІЯ ТА МОМ НАДАЮТЬ ПОДАЛЬШУ ПІДТРИМКУ РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ВІДНОВЛЕННЮ НА СХОДІ УКРАЇНИ

31 березня  2017

Сьогодні Уряд України та Посольство Японії оголосили про низку нових фінансованих Японією проектів на 2017 рік, які допомагатимуть у відновлення східних областей України. Загальне фінансування становить $3,9 млн., із яких близько одного мільйона доларів передбачено для нового проекту з розвитку громад, що впроваджуватиметься Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

Тим часом цього тижня громади Донецької та Луганської областей, які вже отримали користь від ініціатив МОМ, фінансованих Урядом Японії, відзначили завершення попереднього проекту на фестивалі в Святогірську. Захід зібрав близько 250 учасників, які ділилися своїм досвідом соціального згуртування, планували, як зробити проекти своїх громад стабільними та довготривалими, та насолоджувалися виступами талановитих танцюристів і співаків із Донбасу, а також майстрів Українсько-японського центру  – Володимира Лазуткіна (японська флейта), Олени Гребенюк (оперний спів), Хітоші Накамури (японська каліграфія).

 

«Наші країни розташовані дуже далеко одна від одної, але наші народи мають однакові цінності та дух», – сказав Посол Японії в Україні пан Шігекі Сумі, відкриваючи фестиваль.

Голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський зазначив, що проекти на кшталт впроваджуваних МОМ допомагають людям ставати відкритішими до світу та одне до одного, «формувати простір довіри і чесності в громадах». «Дуже добру методику застосовують японці разом із МОМ: вони формують середовища небайдужих активістів, вчать їх працювати із проектами, вчать працювати в групах. Навчившись робити це, люди будуть формувати нові проекти. І не тільки за кошти іноземних донорів, але й за кошти своїх підприємців та за кошти з бюджетів громад», – додав пан Жебрівський.

Із 2016 до березня 2017 року, загалом 20 громад у Луганській та Донецькій областях отримали користь від фінансованого Японією проект МОМ із соціального згуртування. Було відновлено 12 соціальних закладів – міських та районних бібліотек, будинків культури, центрів дитячої та юнацької творчості. Загалом проект приніс користь близько 30 тис. людей, які взяли участь у заходах соціального згуртування та зараз користуються відновленими об’єктами соціальної інфраструктури.

У рамках нового фінансованого Японією проекту МОМ, що стартує цієї весни, вищезазначені 20 громад отримають подальшу підтримку у сфері соціального згуртування. Додатково дев’ять громад буде відібрано для допомоги у відновленні соціальної інфраструктури та підтримки впровадження їхніх планів із розбудови довіри та підтримки діалогу поміж членами громади.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості