31 березня 2017
Сьогодні Уряд України та Посольство Японії оголосили про низку нових фінансованих Японією проектів на 2017 рік, які допомагатимуть у відновлення східних областей України. Загальне фінансування становить $3,9 млн., із яких близько одного мільйона доларів передбачено для нового проекту з розвитку громад, що впроваджуватиметься Міжнародною організацією з міграції (МОМ).
Тим часом цього тижня громади Донецької та Луганської областей, які вже отримали користь від ініціатив МОМ, фінансованих Урядом Японії, відзначили завершення попереднього проекту на фестивалі в Святогірську. Захід зібрав близько 250 учасників, які ділилися своїм досвідом соціального згуртування, планували, як зробити проекти своїх громад стабільними та довготривалими, та насолоджувалися виступами талановитих танцюристів і співаків із Донбасу, а також майстрів Українсько-японського центру – Володимира Лазуткіна (японська флейта), Олени Гребенюк (оперний спів), Хітоші Накамури (японська каліграфія).

«Наші країни розташовані дуже далеко одна від одної, але наші народи мають однакові цінності та дух», – сказав Посол Японії в Україні пан Шігекі Сумі, відкриваючи фестиваль.
Голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський зазначив, що проекти на кшталт впроваджуваних МОМ допомагають людям ставати відкритішими до світу та одне до одного, «формувати простір довіри і чесності в громадах». «Дуже добру методику застосовують японці разом із МОМ: вони формують середовища небайдужих активістів, вчать їх працювати із проектами, вчать працювати в групах. Навчившись робити це, люди будуть формувати нові проекти. І не тільки за кошти іноземних донорів, але й за кошти своїх підприємців та за кошти з бюджетів громад», – додав пан Жебрівський.

Із 2016 до березня 2017 року, загалом 20 громад у Луганській та Донецькій областях отримали користь від фінансованого Японією проект МОМ із соціального згуртування. Було відновлено 12 соціальних закладів – міських та районних бібліотек, будинків культури, центрів дитячої та юнацької творчості. Загалом проект приніс користь близько 30 тис. людей, які взяли участь у заходах соціального згуртування та зараз користуються відновленими об’єктами соціальної інфраструктури.
У рамках нового фінансованого Японією проекту МОМ, що стартує цієї весни, вищезазначені 20 громад отримають подальшу підтримку у сфері соціального згуртування. Додатково дев’ять громад буде відібрано для допомоги у відновленні соціальної інфраструктури та підтримки впровадження їхніх планів із розбудови довіри та підтримки діалогу поміж членами громади.
