English | Українська

ЄС надав українським прикордонникам обладнання на два мільйони євро для зміцнення кордону з Білоруссю

22 листопада 2016

Технічне обладнання та транспортні засоби вартістю два мільйони євро було передано в Житомирі Державній прикордонній службі України. Ця технічна допомога є частиною другої фази міжнародного проекту СУРКАП, що зміцнює потенціал прикордонних відомств України та Білорусі із захисту спільного кордону. Проект фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

До незалежності, кордон між Білоруссю та Україною був адміністративним, і тому не має достатньої інфраструктури. Річки та озера становлять п’яту частину його протяжності. Густі ліси значно ускладнюють здійснення контролю в прикордонні.  «Сучасне обладнання та транспортні засоби, придбані в рамках другої фази проекту СУРКАП, допоможуть Північному регіональному управлінню Державної прикордонної служби України забезпечити роботу мобільних підрозділів на українсько-білоруському кордоні», – заявив Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України, генерал-лейтенант Василь Серватюк.

«Нам потрібно захищати кордони, щоб ефективно боротися з контрабандою та іншими порушеннями закону. Але водночас ми повинні забезпечити якомога сприятливіші умови для законного руху людей та товарів через кордон, – наголосив Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі. – Європейський Союз є одним із основних партнерів України в цих зусиллях, внесок ЄС у розбудови системи інтегрованого управління кордонами в Україні перевищив 100 млн. євро, і сьогоднішня передача обладнання робить нас на крок ближчими до нашої спільної мети – безпеки, свободи та справедливості».

«Впродовж 20 років своєї роботи в Україні МОМ, спільно з Європейським Союзом та іншими донорами, надає підтримку українському Уряду в розбудові комплексної системи управління міграційними процесами та кордонами», – зазначив Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі. «МОМ допомагає удосконалювати правову та нормативу бази, інституційні умови, управління людськими ресурсами і тренінгові потужності українських органів державної влади, що працюють у цій сфері, зокрема Державної міграційної та Державної прикордонної служби, та сприяє покращенню їх інфраструктури та обладнання», – додав він.

Загалом в рамках другої фази проекту СУРКАП-2 Державній прикордонній службі України передано:

25 позашляховиків Volkswagen Amarok Pickup Trendline; 6 мінібусів Volkswagen T6 Kombi; 45 мотоциклів Enduro PR4; 10 квадроциклів Outlander L Max 570 DPS; 30 тепловізійних бінокулярів Archer TGX-8/75-640; 4 комплекти системи бездротового спостереження Defendec; 66 пар бігових лиж Elan “Himalaya”.

Довідково: Друга фаза регіонального проекту ЄС «Підвищення потенціалу в сфері охорони кордону та двостороннього співробітництва між Україною та Білоруссю)» розпочалася в квітні 2014 року. Загальний бюджет проекту, порівно розділений між двома країнами, становить 5,35 мільйонів євро. Проект також співфінансується Міністерством закордонних справ Румунії, МОМ та прикордонними відомствами України та Білорусі. До весни 2017 року, проект підвищить ефективність захисту кордону між Україною та Білоруссю завдяки закупівлі обладнання, візитам до ЄС для обміну досвідом, семінарам щодо інтегрованого управління кордонами, а також заснуванню пілотного контактного пункту «Пінськ – Житомир».

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості