English | Українська

ЄС та МОМ допомагають країнам Східного партнерства розвивати інтегроване управління кордонами

18 червня 2019

13-14 червня фахівці з управління міграцією зібралися в Мінську, щоб поділитися найкращими практиками інтегрованого управління кордонами.  Зустріч було організовано Державним прикордонним комітетом Республіки Білорусь за підтримки Європейської служби зовнішніх зв'язків, Генерального директорату з питань міграції та внутрішніх справ Європейської комісії та Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні в рамках Панелі Східного партнерства з міграції, мобільності і інтегрованого управління кордонами.

Концепція інтегрованого управління кордонами в останні роки успішно впроваджується в Україні та інших державах Східного партнерства. Так, Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні успішно сприяє реалізації проектів у даній сфері, що фінансуються ЄС, таких як «Впровадження автоматизованої системи інтелектуального відеоспостереження на автомобільному контрольно-пропускному пункті «Нова Гута - Нові Яриловичі на білорусько-українському кордоні (IVCO)», «Удосконалення інтегрованого управління кордонами на українсько-молдовському кордоні», «Підтримка Панелі Східного партнерства з міграції, мобільності та інтегрованого управління кордонами» тощо.

Зустріч зібрала представників Європейської служби зовнішніх зв'язків, Генерального директорату з питань міграції та внутрішніх справ Європейської комісії, Місії ЄС з прикордонної допомоги в Молдові та Україні, Групи радників високого рівня ЄС з питань інтегрованого управління кордонами в Україні (EUBAM), агентства Frontex, держав-членів ЄС (Німеччини, Латвії, Литви, Польщі та Угорщини), шести країн Східного партнерства (Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України), міжнародних організацій (МОМ, МЦРМП, УВКБ) та громадянського суспільства.

Зустріч дала можливість обговорити останні зміни в концепції Європейського інтегрованого управління кордонами. У фокусі були як стратегії інтегрованого управління кордонами як на рівні ЄС, зокрема Технічна та операційна європейська стратегія інтегрованого управління кордонами, нещодавно підготовлена агентством Frontex, так і на національному рівні у державах-членах ЄС та країнах Східного партнерства. Також було обговорено комплексний підхід до охорони «зеленого» кордону і подальша підтримка з боку ЄС транскордонного співробітництва в регіоні Східного партнерства.

«Інтегроване управління кордонами не є універсальним підходом – навпаки, національні стратегії повинні бути адаптовані відповідно до конкретних обставин на місцях», –- зазначив Радослав Дарский, заступник начальника відділу з питань Східного партнерства, регіонального співробітництва та ОБСЄ Європейської служби зовнішніх зв'язків. Учасники зустрічі також наголосили на важливості подальшого розвитку внутрішньовідомчого та міжвідомчого співробітництва, а також співпраці між країнами-партнерами.

На другий день зустрічі відбувся ознайомчий візит на прикордонну заставу «Молодечненська» на білорусько-литовському кордоні для ознайомлення з діяльністю та передовим досвідом Державного прикордонного комітету Білорусі.

З більш детальною інформацією та матеріалами зустрічі ви можете ознайомитися за посиланням.

 

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості