English | Українська

ЄС та МОМ підтримують реінтеграцію ветеранів в Україні

10 липня 2019

Ветерани, активісти неурядових організацій, учасники ініціативних груп громад Київщини та представники міжнародних організацій об’єдналися сьогодні на товариському футбольному матчі, організованому Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за підтримки Міністерства у справах ветеранів та Європейського Союзу. Гра відбулась у рамках проекту ЄС «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей», щоб посприяти діалогу між киянами та ветеранами.

Двадцять гравців змагалися за м’яч у форматі матчу за права людини: тобто без суддів, самостійно обираючи капітанів, перший та другий склад команд. Особливу увагу було приділено повноваженням жінок, людей з інвалідністю та гравців з меншим досвідом у футболі.

«Ветерани вже засвідчили своїми діями, що вони готові захищати свою країну. Підтримка ветеранів у подоланні викликів, з якими вони стикаються, допоможе використати цю позитивну енергію на користь всього суспільства, – сказав Посол Хюг Мінгареллі, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні. – Саме тому ЄС вірить, що допомога ветеранам та їхнім родинам є надзвичайно важливим внеском у безпечний та надійний розвиток України».

Перший заступник Міністра у справах ветеранів Григорій Галаган подякував ЄС та МОМ за їхню підтримку реінтеграції ветеранів в Україні.

«За останні 25 років Міжнародна організація з міграції стала одним із глобальних лідерів у підтримці колишніх учасників бойових дій та громад, до яких вони повертаються, впровадивши реінтеграційні програми у понад 30 країнах світу. Досвід МОМ свідчить, що активне залучення ветеранів до життя громад є запорукою консолідації та стабілізації суспільства, і сьогодні ми ділимося цим досвідом і з Україною», – зазначила д-р Лоре Слапак, в. о. Голови Представництва МОМ в Україні.

Проект із підтримки ветеранів є логічним продовженням роботи МОМ, яка з 2014 року підтримала понад 400 тисяч внутрішньо переміщених осіб та людей, що постраждали від анексії Криму й військових дій на сході України.

Фінансований Євросоюзом проект триває із січня 2019 до червня 2020 року і впроваджується МОМ у трьох пілотних областях: Київській, Дніпропетровській та Львівській. У рамках проекту передбачено підтримку заходів соціального згуртування: спортивних змагань, майстер-класів, круглих столів із представниками місцевої влади. Кваліфіковану психологічну допомогу в рамках проекту надають фахівці, які пройшли підготовку з роботи з ветеранами та членами їхніх родин. Ще одним компонентом проекту є тренінги та гранти на підтримку кар’єрного розвитку та самозайнятості ветеранів. Так, гранти до 400 євро на професійну освіту, перекваліфікацію або підвищення кваліфікації буде надано 400 ветеранам, що пройдуть конкурсний відбір. Стільки ж ветеранів отримають гранти розміром до 1 000 євро на розвиток власної справи.

Заповнити заявку на грант на перекваліфікацію ветерани з Київської, Дніпропетровської та Львівської областей можуть за посиланням: http://bit.ly/ПрофосвітаВетеранам

Посилання на анкету для отримання бізнес-гранту: http://bit.ly/ГрантиВетеранам

За даними Міністерства у справах ветеранів, кількість колишніх учасників бойових дій на сході України становить близько 370 тис. осіб. Багато з них стикаються зі значними викликами при поверненні до цивільного життя. Так, згідно з даними Світового банку, близько третини ветеранів, які мали роботу до конфлікту, тепер є безробітними. Частково це спричинено упередженим ставленням працедавців до ветеранів: побоюванням наслідків посттравматичного стресового розладу та інвалідності, а також загальною недовірою.

 


 

 


 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості