English | Українська

ЄС та МОМ запустили оновлену безкоштовну інформаційну гарячу лінію для вимушених переселенців

17 березня 2015

Європейський Союз та МОМ запустили оновлену безкоштовну гарячу лінію для надання практичної інформації вимушеним переселенцям в Україні. Загальна кількість внутрішньо переміщених осіб перевищила 1 млн. 100 тис. осіб, і багато з них потребують надійної інформації про те, де знайти житло, які соціальні виплати доступні для них, як пройти процедуру реєстрації, як відновити документи, які програми гуманітарної допомоги доступні в регіоні, де вони зараз перебувають, тощо. Гаряча лінія також надаватиме інформацію про можливості отримання допомоги для постражалих від торгівлі людьми, гендерного та інших форм насильства.

Роботу гарячої лінії забезпечуватиме неурядова організація Донбас SOS, яка вже має значний досвід такої роботи. Гаряча лінія є частиною комплексної програми Європейського Союзу із загальним бюджетом 6,5 мільйонів євро, яка також передбачає надання вимушеним переселенцям грошової допомоги в рамках пілотного проекту на Харківщині, підтримку самозайнятості та дрібного підприємництва серед внутрішньо переміщених осіб, інфраструктурні проекти для громад, що приймають переселенців, і допомогу Уряду України із реєстрацією внутрішньо переміщених осіб.  

«За умов, коли є понад 1,1 мільйона вимушених переселенців всередині України, більше півмільйона осіб переїхали до Росії і ще приблизно 100 тис. – до Білорусі та інших сусідніх держав, загальна кількість вимушено переміщених осіб сягає 1,8 мільйона», – заявив Беренд де Гроот, Керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні під час спільної прес-конференції з представниками Уряду України та МОМ. Представник Європейського Союзу нагадав про максимальне число вимушених переселенців на Балканах у 1990-ті рр., яке сягнуло 4 мільйонів осіб, зазначивши, що «важливо мати на увазі це число, щоб розуміти масштаб проблем, з якими нам довелося зустрітися зараз».

З початку кризи, МОМ надала безпосередню допомогу майже 40 тис. уразливих вимушених переселенців. Приблизно половина з них отримали одноразові грошові виплати від ЄС, іншим було надано одяг, взуття, ліки, засоби гігієни, обігрівачі, ковдри, та подібну допомогу на кошти США, ООН, Норвегії, Швейцарії та Німеччини.

Гаряча лінія працює з 9:00 до 21:00 в робочі дні та з 9:00 до 18:00 у суботу та неділю.

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості