English | Українська

За фінансування Євросоюзу та Німеччини МОМ допоможе ще 20 тисячам вимушених переселенців

Київ, 15 грудня 2014

На фоні зростання кількості вимушених переселенців до більш ніж півмільйона осіб, Міжнародна організація з міграції (МОМ) за підтримки ЄС та Німеччини розширює свою допомогу вразливим переселенцям із Криму та Донбасу, аби охопити ще близько 20 тис. осіб. Гуманітарна допомога надаватиметься завдяки фінансуванню від ЄС, який виділив на це 6,5 млн. євро, та Німеччини, яка надає 680 тис. євро.

Разові грошові виплати будуть надані понад 5300 вразливим родинам та окремим особам із особливими потребами на Харківщині. Регіон обрано тому, що він межує з Донбасом і наразі розмістив близько чверті від усіх вимушених переселенців. Ця програма фінансується Бюро ЄС із гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ECHO). «Грошова допомога є найефективнішою в такій ситуації, вона дозволяє гідно прийти на поміч вразливим родинам та дає їм можливість покрити такі потреби як плата за житло, придбання теплого одягу, ліків та інших необхідних речей», – зазначає Голова Представництва ECHO в Україні Мамар Мерзук.

Аби збільшити свою допомогу на Сході України, МОМ також відкриє офіс у Харкові. «Ми хочемо зміцнити нашу присутність у регіоні, аби ефективно оцінювати потреби переселенців та надавати термінову гуманітарну допомогу, а також розробляти довгострокові рішення із соціальної та економічної інтеграції вимушених переселенців у громадах, що їх приймають», – пояснює Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

Підтримка діяльності переселенців, що дозволить їм заробляти на життя, та тих громад, які прийняли значну кількість переміщених осіб, буде у фокусі нового фінансованого Євросоюзом проекту, який починає впроваджувати МОМ. Представники громад та переселенців у 34 пост-конфліктних районах та місцях переселення матимуть змогу спільно розробляти невеликі соціальні та інфраструктурні проекти, такі як ремонт школи чи дитячого садка або оновлення медичного пункту. Проект покликаний зміцнити взаємодію та порозуміння між місцевим населенням та переселенцями. Тисяча переселенців зможуть отримати допомогу із відкриття власного дрібного бізнесу та пройти курси професійної підготовки, аби стати матеріально незалежними та посприяти розвитку місцевих громад.

Теплий одяг, зимове взуття, обігрівачі, постільна білизна та інші речі будуть надані ще 1400 переселенців завдяки внеску Німеччини до програми гуманітарної допомоги МОМ. Фінансована Німеччиною ініціатива також включатиме поліпшення умов проживання в деяких гуртожитках, санаторіях та інших подібних закладах, де наразі розмістилися переселенці. За оцінками, у таких колективних центрах, де часом бракує належного опалення та гігієнічних умов, залишаються близько 10% від загальної кількості переселенців.

З початку кризи, майже 8 тис. переселенців отримали від МОМ теплі речі, взуття, ковдри, засоби побуту та гігієни, придбані на кошти ООН, Сполучених Штатів, Норвегії та Швейцарії.

За подальшою інформацією  представників ЗМІ просимо звертатися до менеджера Представництва МОМ в Україні зі зв’язків із громадськістю Варвари Жлуктенко, vzhluktenko@iom.int, +38 044 568 50 15, +38 067 447 97 92

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості