English | Українська

За підтримки МОМ 600 прикордонників вступили на службу, пройшовши прозорий процесу відбору персоналу

21 листопада 2017

Цього тижня 600 новопризначених прикордонників офіційно розпочали несення служби в аеропорту «Бориспіль», на залізничній станції «Київ-пасажирський» та в пункті пропуску «Краковець» на українсько-польському кордоні. Нових охоронців кордону було залучено завдяки проекту «Нове обличчя кордону», який реалізовується Державною прикордонною службою України (ДПСУ) за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та Державного департаменту США.

«Сьогодні ми відзначаємо важливу подію для Державної прикордонної служби України, і МОМ має високу честь долучитися до розбудови нової прозорої системи відбору кадрів, яка дозволить молодим професіоналам, які добре володіють англійською мовою, мають найвищі етичні стандарти і високу кваліфікацію, стати частиною Державної прикордонної служби, пройшовши справедливий відбір», – заявив Голова Представництва МОМ в Україні д-р Томас Лотар Вайс. «Нова система набору персоналу є вагомою частиною антикорупційних заходів, що проводяться Службою. МОМ готова і надалі підтримувати реформи ДПСУ, спрямовані на зміцнення її ролі як сучасного та ефективного правоохоронного органу».

У рамках проекту Представництво МОМ в Україні розробило та запровадило нову систему відбору кадрів для ДПСУ, яка дозволила зробити процес працевлаштування прикордонників об’єктивним, прозорим і неупередженим. Із більш ніж 2550 заявників, понад 1500 тих, хто подали свої документи для участі в проекті, були молодими цивільними особами, і ще близько 1000 – прикордонниками, які несли службу зараз або раніше. Новобранці пройшли інтенсивну підготовку, організовану за підтримки МОМ та Державного департаменту США.

Проект продовжиться наступного року та розширить свою географію, щоб запровадити аналогічні системи відбору і працевлаштування прикордонників на пунктах пропуску в аеропортах Львова, Одеси, Дніпра та Харкова, а також на українсько-польському  кордоні (Ягодин, Шегині та Рава-Руська).

МОМ допомагає Уряду України розробити комплексну систему управління міграційними процесами та кордонами шляхом зміцнення інституційних, організаційних, операційних та кадрових можливостей. Це включає надання підтримки Державній прикордонній службі, Державній міграційній службі, а також іншим національним органам, що займаються питаннями міграції та управління кордонами.


СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості