English | Українська

За підтримки МОМ колишні постраждалі від торгівлі людьми відкрили садовий центр

Світлана* ― молода жінка з допитливими очима і рішучою поставою. Їй вдалося залишитися сильною особистістю попри труднощі, яких вона зазнала в житті. Вона любить розповідати про свій бізнес і плани на майбутнє. За освітою Світлана економіст, раніше вона працювала в торгівлі. Як самотня мати шукала можливості для додаткового доходу і роботи за кордоном. На жаль, Світлана стала жертвою торгівлі людьми у Польщі: її примушували працювати в садовому центрі, де контакт із хімікатами та важка фізична праця завдали її здоров’ю великої шкоди. Але Світлана змогла подолати пережите, перегорнути цю сторінку минулого і навіть не втратити свою любов до садівництва.

Світлана отримала комплексну реінтеграційну допомогу від МОМ, яка включала тренінг з мікро-підприємництва і грант на започаткування власного малого бізнесу, наданий завдяки фінансуванню від Канади. Завдяки участі в програмі МОМ Світлана не лише виграла грант, але також змогла сформувати навколо себе команду однодумців, куди крім неї входять ще двоє молодих людей, які також брали участь у тренінгах і тепер разом реалізовують омріяну бізнес-ідею ― садовий центр.

«Я планувала це від самого початку знайти бізнес-партнерів серед учасників тренінгу, оскільки збиралась розпочати складний і трудомісткий бізнес. Хлопці повірили у мене, і я рада, що зробила такий вибір. Зі свого боку я запропонувала комплексний бізнес-план, початкове наставництво і знання з садівництва. Роль хлопців є незамінною для щоденних справ і логістики», – розповідає Світлана.

Новий садовий центр розташований на околиці західноукраїнського міста, де Світлана і її бізнес-партнери орендують земельну ділянку і де представлені сотні видів рослин на продаж.

«Садовий центр це чудова історія у порівнянні з тим, що трапилось зі мною в Польщі. Але я більше не думаю про минуле і досі люблю квіти. Цей бізнес дав мені змогу відродися, встати на ноги і почати все знову», – говорить Світлана, відзначаючи, що цей малий бізнес зараз відіграє важливу роль як у її психологічну, так і економічному відновленні. «Програма МОМ допомогла мені досягти фінансової стабільності, і я займаюсь тим, до чого маю покликання. Таке везіння буває раз у житті».

З 2000 року МОМ надала комплексну реінтеграційну допомогу майже 13 000 постраждалих від торгівлі людьми, яка, залежно від індивідуальних потреб кожного бенефіціара, включала юридичні консультації та  представництво у кримінальному та цивільному суді; медичну та психологічну допомогу, забезпечення притулку, професійну підготовку,  надання невеликих грантів для підтримки тих постраждалих від торгівлі людьми, які прагнуть започаткувати власний бізнес, та інші форми допомоги. Більше 460 постраждалих від торгівлі людьми отримали допомогу в рамках програми МОМ з розвитку мікропідприємств та заснували 317 малих бізнесів, створивши понад 400 нових робочих місць.

*Ім‘я було змінено для захисту приватності

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості