English | Українська

Запрошення для ЗМІ на запуск системи обміну попередньою інформацією між митними службами України та Білорусі

22 жовтня 2015 на українсько-білоруському кордоні, у пункті пропуску «Нова Гута» Гомельської митниці (Білорусь), відбудеться урочиста церемонія запуску системи обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби між митними службами України та Білорусі (ПРІНЕКС).

Систему встановлено за фінансування Європейського Союзу та сприяння Міжнародної організації з міграції (МОМ). Впровадження системи ПРІНЕКС в експлуатацію дозволить підвищити ефективність митного контролю, зменшити ризик митних правопорушень, мінімізувати вплив людського фактору, підвищити прозорість здійснення операцій митного контролю, скоротити час перетину кордону.

У заході візьмуть участь:

  • Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан
  • Голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфред Профазі
  • Голова Представництва Європейського Союзу в Республіці Білорусь Посол Андреа Вікторин
  • Голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Республіці Білорусь Зейнал Гаджієв
  • Заступник Голови Державного митного комітету Республіки Білорусь Сергій Борисюк 

Після завершення урочистої церемонії запуску системи попереднього обміну інформацією для представників делегацій та засобів масової інформації буде проведена оглядова екскурсія по території пункту пропуску «Нова Гута» Гомельської митниці (Білорусь), в ході якої в режимі реального часу буде продемонстрована робота програмно-апаратного комплексу ПРІНЕКС.

Запрошуємо представників засобів масової інформації взяти участь у висвітленні даного заходу. Представництво МОМ в Україні надає підтримку для участі ЗМІ у заході, зокрема перевезення акредитованих представників ЗМІ за маршрутом: м. Київ – пункт пропуску «Нові Яриловичі – Нова Гута» – м. Київ. Орієнтовна тривалість заходу – один робочий день.

Звертаємо увагу, що для акредитації на відвідування пункту пропуску на білоруській стороні потрібно надіслати лист-звернення, анкету-заявку, а також копії проїзних документів та фото представників масс-медіа до Міністерства закордонних справ Республіки Білорусь згідно процедури тимчасової акредитації, зазначеної на сайті МЗС РБ http://mfa.gov.by/press/accreditation/ контактний email: press@mfa.gov.by

Термін подачі заявок на акредитацію: до 10.00 год понеділка, 19 жовтня 2015

У разі виникнення запитань контактна особа в Києві – Єлизавета Мельник, Представництво МОМ в Україні, email: ymelnik@iom.int, тел. +38 044 568 50 15.

Система ПРІНЕКС була розроблена в рамках проекту «Підтримка створення електронної системи попереднього обміну інформацією між митними органами Білорусі та України», що фінансується Європейським Союзом та реалізується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) при співпраці з Міжнародним центром з розвитку міграційної політики, а також Державним митним комітетом Республіки Білорусь та Державної фіскальною службою України. Загальний бюджет проекту перевищує 4 млн. євро, з яких 3’667’000 євро – фінансування, надане ЄС в рамках «Флагманської ініціативи» Східного партнерства у сфері Інтегрованого управління кордонами. В рамках проекту придбано та встановлено спеціалізоване комп'ютерне обладнання, поліпшено інформаційно-технологічну та комунікаційну інфраструктуру всіх автомобільних пунктів пропуску на спільному кордоні та центрів обміну інформацією в Республіці Білорусь та Україні.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості